Obuwie profilaktyczne

Obuwie profilaktyczne

W wyniku badania ustawienia stóp i kolan u dziecka w ramach konsultacji rehabilitacyjnej lub diagnostyki komputerowej stóp terapeuta ocenia zapotrzebowanie na buciki profilaktyczne lub korekcyjne. Współpracujemy z firmą Aurelka, która oferuje buty ze stabilizacją pięty oraz podeszchwą umożliwiającą prawidłowe przetaczanie stopy, ręcznie wykonane ze skóry. Istnieje możliwość wyboru szerokiej gamy kolorystycznej bucików wiosenno/jesiennych, sandałków, kapci oraz butów zimowych lub indywidualne zaprojektowani własnej kolorystyki poprzez kreator znajdujący się na stronie internetowej Aurelki.

Jeśli istnieją ku temu wskazania terapeuta projektuje rodzaj oraz wysokość korekcji do wykonania w bucie lub podeszwie takich jak obcas Thomasa, odwrócony obcas Thomasa, kliny, zakładki, usztywnienie gorsetowe, antywarus czy wyrównanie skrótu kończyny.

Buciki aurelka nadają się idealnie do noszenia razem z kładką indywidualną.

 

Dla kogo: niemowlęta, kobiety w ciąży , dorośli, dzieci

Czas trwania wizyty: 30-45 minut

Koszt wizyty: 120 zł

Terapeuci: Dominika Maniecka-Vicente, Weronika Szaj

 

Pomaga przy:

  • stopach płaskich, koślawych, wydrążonych

  • stopie końsko-szpotawej

  • kolanach koślawych lub szpotawych

  • częstym potykaniu, nawracających skręceniach

  • wadach postawy, skoliozie

  • palcach młotkowatych, szponiastych i innych deformacjach stopy

 

Nie zaleca się przy:

W przypadku dzieci, u których nie ma widocznego pochylenia tyłostępu ani innych wad kończyn mogą być stosowane buty aurelki, ale również inne buciki bez stabilizacji tyłostopia.

Wizyta

Zalecenia odnośnie zapotrzebowania na buty profilaktyczne ustala terapeuta, który konsultuje lub ćwiczy z dzieckiem, jak również w ramach diagnostyki komputerowej stóp.W celu zaprojektowania korekcji w bucie niezbędne jest badanie ustawienia kończyn dolnych na podoskopie oraz ocena postawy ciała.

Badanie odbywa się na boso. W celu przeprowadzenia badania terapeuta zaznacza zmywalnym markerem określone punkty na stopie i podudziu pacjenta.

W trakcie oceny postawy ciała pacjent proszony jest o rozebranie się do bielizny (krótkich spodni).

Czas oczekiwania na buciki to około 3 tygodni.

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę?

Zadzwoń do nas! 790 347 818