Nasza historia

Centrum Terapii ASEMI powstało we wrześniu 2011 roku w Luboniu.

Początkowo miał to być specjalistyczny ośrodek rehabilitacji dla dzieci z uszkodzeniami neurologicznymi. Z czasem pomocy w Asemi zaczęło szukać coraz więcej dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej oraz dorosłych.

W 2015 roku musieliśmy znaleźć nową lokalizację, ponieważ gabinet w Luboniu stał się dla nas za ciasny.

Ponieważ wszyscy terapeuci pracujący w Centrum Terapii ASEMI mają własne dzieci, nie są nam obce problemy i potrzeby innych rodziców. To z obserwacji i pracy z naszymi własnymi dziećmi zrodził się pomysł rozszerzenia oferty o diagnostykę i terapię stóp.

Decyzja ta zaowocowała współpracą ze Spondylusem w Szczecinie oraz firmą Aurelka.

Obecnie zajmujmy się praca z ciałem zmniejszając dolegliwości bólowe, wyrównując wady postawy, poprawiając jakość ruchu, a co za tym idzie korzystnie wpływamy na funkcjonowanie naszych klientów i ich komfort życia (osteopatia, fizjoterapia, masaże, terapia i zaopatrzenie stóp, trening rehabilitacyjny).

Nasze działania terapeutyczne kierujemy również na stymulację zmysłów oraz ośrodkowego układu nerwowego, zwłaszcza naszych małych pacjentów, aby wpłynąć pozytywnie na przyswajanie informacji ze świata, odpowiednie ich przetwarzanie w mózgu oraz jak najbardziej efektywne reagowanie. W wyniku terapii dzieci lepiej funkcjonują w społeczeństwie i mają mniej trudności w szkole.

 

 

 

Masz pytania? Chcesz umówić się na wizytę?

Zadzwoń do nas! 790 347 818